Yedi Karat

Karat, açık kaynak olarak sunulan ve halen geliştirilmekte Arduino projesinden esinlenilerek, daha ekonomik bir benzerinin Türkiye'de üretimi için tasarlanmış olan bir üründür.

Ivmech

$10.35
Including Tax: $0.10
Cheapest shipping from $5.10
Stock Status: In Stock
Delivery Status: International

pcs

Karat, açık kaynak olarak sunulan ve halen geliştirilmekte Arduino projesinden esinlenilerek, daha ekonomik bir benzerinin Türkiye'de üretimi için tasarlanmış olan bir üründür.
Karat, fiziksel dünya ile iletişim ve etkileşim kurulabilmesini sağlayan, elektronik prototip geliştirme kartıdır. Karat, tek başına çalışabilen interaktif nesneler geliştirmek, çeşitli sensörlerden veriler okumak, ışıkları, motorları ve diğer çıkışları kontrol etmek için kullanılabileceği gibi bilgisayar üzerinden yönetilebilen nesneler için de kullanılabilir.

Arduino projesinde kullanılan yazılım dili kullanılabilir, öğrenilmesi kolaydır, basit ve hızlıdır. Yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir dil olduğu gibi esnek yapısı sayesinde deneyimli kullanıcıların ihtiyaçlarına bile cevap verebilir.
Yazılım dili olarak, Arduino dilinin kullanımı zorunlu olmadığı gibi AVR C programlama dili de deneyimli kullanıcılara yönelik olarak kullanılabilir.
Kendi içerisinde “ön yükleyici” ile beraber geldiği için, herhangi harici programlayıcıya gerek duymadan USB üzerinden programlanabilir ve USB üzerinden bilgisayar ile haberleşebilir.
Diğer mikrodenetleyiciler ile karşılaştırıldığında daha ekonomik olduğu dikkat çeker.
Linux, Windows ve Mac işletim sistemleri ile sorunsuz olarak çalışabilir, çoğu diğer mikrodenetleyici platformları sadece Windows sistemleri üzerinde çalışabilmektedir.
Arduino nun pin uyumuna sahiptir ve eklentileri kullanılabilir.
Arduino, günümüzde çok popüler bir açık kaynak proje olduğu için, dünya üzerinde bir çok geliştiricisi ve kod örnekleri vardır.


Daha fazla bilgi için tıklayınız.